Zjedz Berlin - Markt Halle Neun, Street Food Thursday

image

Są dwie rzeczy, które lubię bardzo - dobre jedzenie i dobre miejsca. Najlepiej, kiedy idą w duecie. Takim miejscem jest Markt Halle IX, na którym co czwartek organizowany jest Street Food Thursday i gdzie chodzę całkiem systematycznie, bo jedzenie jest świetne.  

image

image

image

image

image

Można tu spróbować ciekawych i smacznych dań, podawanych w niewielkich porcjach, a wzorowanych na smakach z całego świata. Kucharze są młodzi, zdolni i chętnie dzielą się przygotowanymi przysmakami. Dla mnie jest to źródło inspiracji i idealne miejsce na czwartkową kolację. Co tydzień mam wrażenie, że spotykam tutaj połowę Berlina, bo entuzjastów miejsca nie brakuje, kolejki stają się z czasem coraz dłuższe, a kolejne przysmaki znikają, także sugeruję przyjść wcześniej jak później. 

image

image

image

Prócz amerykańskiego mac & cheese, pysznych ryb wędzonych w lokalnej wędzarni, kanapek z wieprzowiną, tajskiej sałatki z papają i wielu innych, ciekawych propozycji, są też przekąski iście deserowe - pyszne gofry w zdrowej odsłonie, jabłecznik z jabłkami obieranymi przez pomysłową maszynę, babeczki z tęczowym lukrem i aż nie mogę wymieniać dalej bo ślinka sama cieknie. Jedzenie popić można winem lub piwem z lokalnego browaru. Dodatkowo z różnych zakamarków hali dobiega przyjemna muzyka. Przychodzi tu wiele młodych ludzi, może ze względu na dobre ceny, ale są też rodzice z dziećmi, a dla tych najmniejszych po środku jest plac zabaw. Rodzice mogą zjeść, zaś dzieci poszaleć.

image

image

image

Jednak Markt Halle IX ma więcej do zaoferowania. Krążąc pomiędzy stanowiskami i czekając na kolejne pyszności dostałam ulotkę o kolejnym evencie, tym razem odbywającym się w niedzielę i będącym targiem słodkości. Wow, ale było smacznie - macaroons, babeczki, ciasta, lody, nie mogło być lepiej. Wspominałam już wam, że mój żołądek uwielbia słodycze, a w trakcie tej niedzieli przytyłam chyba z 2 kg.  

image

image

Samo miejsce jest bardzo ciekawe. Ogromna hala, z częściowo przeszklonym sufitem i wielkimi oknami, aż chce się w niej zgubić. Przy niepewności berlińskiej pogody warto mieć to miejsce w pamięci.

Dzieje się w Markt Halle IX, także jak wpadniecie do Berlina zajrzyjcie na stronę, może traficie na coś ciekawego. I koniecznie przyjdźcie głodni.

Markt Halle IX, Eisenbahnstrasse 42, Berlin